Jeseniki są najwyższymi górami czeskich Moraw i Śląska. Najwyższą górą jest Pradziad 1491 m n.p.m. (niektóre źródła podają też wysokość 1492). Są tu świetne warunki do uprawiania turystyki zarówno latem jak i zimą. Znaczną część jeseników obejmuje Park Krajobrazowy Jeseniki.
Poniżej można obejrzeć jak wyglądają Jeseniki zimą natomiast kogo interesują inne pory roku niech kliknie na ten link - Jeseniki bez śniegu

Po najechaniu kursorem na zdjęcie pojawi się jego opis a po kliknięciu na zdjęciu można obejrzeć jego powiększenie. Zapraszam do klikania !
Na szlaku - Pardziad przed nami. Futurystyczny widok z Ostružne - niewielkiej osady turystycznej niedaleko Ramzove. Wspaniałe widoki rozciagają się również z niedalekiego szczytu Šeraka 1351 m n.p.m. Przy dobrej pogodzie można dostrzec jeziora Otmuchowskie i Nyskie. Poniżej widoczne schronisko. Widok z Šeraka (1351 m n.p.m.)w inną stronę.
Widok z Šeraka (1351 m n.p.m.) na horyzoncie polskie równiny. Ostružna położona w przepięknej dolinie zachwyca swoją mlowniczością. Ostružna położona w przepięknej dolinie zachwyca swoją mlowniczością. Na Pradziadzie najwyższej górze Jeseników.
Ovčárna widok w stronę Pradziada na pierwszym planie stary słup graniczny wyznaczający granicę Księstwa Nyskiego. Gdzieś w okolicach Pradziada listopada 2003. Przyroda tworzy dziwne kształty. Zamarznięte źrodełko na stokach Pradziada. To nie mgła ale chmury na Pardziadzie.


Powrót na stronę główną

Zabytki UNESCO | Trasy, ciekawe miejsca | Galeria zdjęć | Linki turystyczne
Trochę historii | Czeski smak | Język czeski

Profesjonalny serwis©
jarek@czeski.pl